Nasza Historia

Nasza Historia
WAżne Wydarzenia26 lipca 1994
Polish Friends of Copiague
Z inicjatywy grupy Polaków w Copiague: Mikuckich, Zimnochów, Składanków, rodziny Karwowskich, Joli Lipski, Jana Makarewicza oraz ks. Romana Karpiela powstaje organizacja “Polish Friends of Copiague”.
Październik 1998
Wyboru do Zarządu
Reorganizacja i nowe wybory do zarządu w skład którego weszły: prezes - Jolanta Lipski, vc-prezes Elżbieta Obrycki, Grażyna Rusiecka - skarbnik i Kazimierz Nietupski - sekretarz. W tym czasie zwiększa się działalność charytatywna organizacji, kulturalno-rozrywkowa, organizowanie wycieczek m.in. do polskiej Częstochowy, do Atlantic City, uczestnictwo w Paradzie Pułaskiego. Organizacja sprawuje patronat nad polską szkołą w Copiague. Zostaje również zorganizowany Polski Dzień w Copiague. Rozpoczynają się spotkania informacyjne imigracyjno-socjalne. Dwuletnia kadencja prezes Jolanty Lipski zostaje przedłużona.
2000 - 2002
Stypendia dla studentów
Na kolejne dwa owocne w działania lata pani prezes pomagają: Grażyna Rusiecka - vc prezes, Jolanta Sygnarowicz - drugi vc prezes, Anna Siemion - skarbnik i Beata Szczech - sekretarz. Nowe działania organizacji to przyznawanie pomocy studentom w postaci stypendiów.
Listopad 2002
Nowy Zarząd
Kolejne wybory i zmiany w zarządzie: prezesem zostaje Grażyna Rusiecka, zastępcą - Jola Lipski, drugim zastępcą - Jolanta Sygnarowicz, skarbnikiem - Anna Siemion i sekretarzem - Beata Szczech. W tym czasie pojawiają się pierwsze spotkania informacyjno-edukacyjne przygotowywane przez Polish Friends of Copiague jak prelekcja dla polskich rodziców i ich dzieci pt. „ABC szkolnictwa amerykańskiego dla polskich rodziców i uczniów”. Materiały do prelekcji zbierają i prowadzą Małgorzata Pawełko i Jolanta Sygnarowicz. Rozkwitają też wszystkie imprezy kulturalno-rozrywkowe. Nie można pominąć świetnej zabawy sylwestrowej przygotowanej w pocie czoła przez panie Elżbietę Karwowską razem z Jolą Lipski, Grażyna Rusiecka, Sylwestrem i Anną Siemion , Elą Jaworską, Beatą Szczech, Genowefą Hader i Henrykiem Filipkowskim.
Październik 2003
Mini Studia 4u
Polish Friends of Copiague organizuje kolejne spotkanie informacyjno-edukacyjne pt. ”Mini Studia 4u”, które zostaje świetnie poprowadzone przez państwa Kowalskich z NJ. Dochodzą nowi członkowie, jak Ewa Gieruszczak i Aleksandra Wianecka.
Luty 2004
Zacieśnienie związków
Zostajemy oficjalnie uznani organizacją wiodącą dla Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Bardzo ważnym wydarzeniem dla Polonii w Copiague i na całym long island staje się otwarcie kolejnego oddziału tej unii właśnie w samym Copiague, do którego w zasadniczym stopniu przysłużyła się nasza organizacja Polish Friends of Copiague.
Październik 2004
Bankiet Stypendialny
Bankiet stypendialny, w czasie którego zostaje rozdanych 15 stypendiów dla studentów z całego Long Island.
Listopad 2004
Kolejne Wybory
W drodze kolejnych wyborów funkcje prezesa obejmuje Jolanta Sygnarowicz, vc - prezesa Beata Szczech, drugiego vc - prezesa Ewa Bogdan, skarbnika - Hanna Mazewska oraz sekretarza – Krzysztof Korwal. Dochodzą również nowi aktywni członkowie Włodek Mikucki, Marian Urbański. Do organizacji przystepuje również Ryszard Mazewski, Iwona Koszelak.
Styczeń 2005
Nowe obowiązki
Jest to czas wielkich przemian dla organizacji. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przeznacza dla nas pomieszczenia w swojej siedzibie przy Great Neck Rd. W Copiague, łączy się to z nowym wyzwaniem i dodatkowa działalnością organizacji. Przy finansowym udziale Unii Kredytowej rozpoczynamy nowy program - imigracyjno-socjalno-edukacyjny. Przeznaczony jest on dla nowo-przybyłej Polonii, jak i dla osób z ustabilizowanym statusem immigracyjnym.