s2 - small
14.10.23
Polonia of Long Island zakupiła wózek inwalidzki
Pragnę z całego serca podziękować za ofiarowaną dotację, która już w tym momencie pozwoliła zrealizować marzenia dziewczynki z Ukrainy, ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach, której został zakupiony wózek inwalidzki. więcej»

Prosimy o wsparcie naszej misji i działań

DONATE Wszystkie darowizny dla naszej organizacji można odpisać od podatku na podstawie IRS Code 501(c)(3)

Zapisz się na newsletter


Aktualności

HomeAktualności › Dzień Dwujęzyczności na Long Island

Dzień Dwujęzyczności na Long Island

10.24.2021

Dzień Dwujęzyczności na Long Island to wielkie polonijne święto. W tym roku połączyło ono nie tylko pokolenia, ale również różne kultury i języki.

Organizatorami tego wydarzenia była nasza organizacja: Polonia of Long Island, Inc. oraz International Parents of Long Island.

Zarówno dzieci jak i dorośli mogli wziąć udział w konkursach, zabawach i loterii. Goście mogli podziwiać wystawę "Dlaczego warto mówić po polsku" przygotowaną przez polonijne dzieci. Niezwykłą atrakcją okazał się występ 8-letniej Julii Skorski, która zaprezentowała 2 utwory Ignacego Krasickiego "Wilczki" oraz "Czapla ryby i rak".

Hymn Dwujęzyczności "Trzy słowa" zaśpiewała Alexandra Wysocki. Patronat medialny sprawowało Nasze Radio. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Waldi. Całkowity dochód z loterii ($1,000!) przeznaczamy na Fundację Pomóż Innym "Polonia dla Niepełnosprawnych".

Dziękujemy naszym Sponsorom:

  • Polonia of Long Island, Inc.
  • Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej
  • International Parents of Long Island
  • Allied Physical Therapy
  • Kids AcademyNASI SPONSORZY

UNIA
SYKORA
IREK