s2 - small
19.05.24
Stypendia 2024 przyznane!
Tradycyjnie, jak co roku, Polonia of Long Island, Inc. z dumą wsparła polonijnych uczniów, przyznając im stypendia. więcej»

Prosimy o wsparcie naszej misji i działań

DONATE Wszystkie darowizny dla naszej organizacji można odpisać od podatku na podstawie IRS Code 501(c)(3)

Zapisz się na newsletter


Aktualności

HomeAktualności › Wybory Junior Miss i Marszałka 2023

Wybory Junior Miss i Marszałka 2023

06.07.2023

Podczas Dnia Dziedzictwa Polskiego na Long Island ogłoszono wyniki wyborów Małej Miss, Junior Marszałka i Marszałka Copiague 2023.

Podajemy listę osób wybranych do reprezentowania naszej organizacji w Paradzie Pulaskiego 2023:

  • Marszałek Copiague 2023 - Urszula Brożek
  • Marszałek Junior - Adrian Bąk
  • Mała Miss - Hanna Żmijewski

Gratulujemy!

19 sierpnia zapraszamy na Bal z okazji mianowania Marszałka oraz wybory Miss Polonia Copiague 2023!

Hania Zmijewski
Miss Copiague 2023

Hania to wesoła 7-latka, która wraz z rodzicami, młodszym bratem Heniem i psem Luna mieszka od urodzenia na Long Island. Hania ukończyła polskie przedszkole Kids Academy, Dual Language program, a obecnie uczęszcza do polskiej szkoły im. Zbigniewa Herberta w Copiague.

Hania uwielbia książki, podróże, projekty artystyczne, taniec i śpiew. Jej ulubieni artyści to między innymi Sanah i Sia. Kolędowanie w okresie świątecznym to jedna z jej ulubionych tradycji.

Jako 6 latka była laureatką międzynarodowego konkursu szybkiego czytania po polsku. Miała okazję czytać w radiu jak i zdobyła pierwsze miejsce w ekologicznym konkursie organizowanym przez polską szkołę.

W wolnych chwilach Hania bardzo lubi jeździć na rolkach i spotykać się z przyjaciółmi. Jest bardzo dumna ze swojej dwujęzyczności i nie może się doczekać kolejnej wizyty w Polsce!

Adrian Bąk
Junior Marshal - Copiague 2023

Adrian urodził się w roku 2003 w stanie Nowy Jork. Od najmłodszych lat Adrian wykazywał duże zdolności intelektualne. Ukończył on szkołę średnią w pierwszej dziesiątce uczniów. Obecnie Adrian jest studentem uczelni Stonybrook. Został on nagrodzony wieloma stypendiami naukowymi.

Od pierwszych lat życia Adrian jest zaangażowany w pracę społeczną na rzecz Polonii i potrzebujących na świecie. Jest obecny na wszystkich polonijnych wydarzeniach, w których czynnie uczestniczy. Adrian został nominowany ambasadorem polskości, zdobył on również certyfikat pełnej znajomosci języka polskiego z Uniwersytetu Jagielonskiego.

Jako pierwszy w dystrykcie szkolnym zdobył dwie pieczęcie dwujęzyczności na dyplomie ukończenia szkoły średniej, jeden z języka polskiego a drugi z języka niemieckiego.

Dla Adriana nie ma szczytów nie do zdobycia. W roku 2019 zdobył on szczyt Kilimandżaro jako najmłodszy w historii. Na szczycie wbił dwie flagi, polską i amerykańską.

Adrian zawsze będzie Polakiem urodzonym w Ameryce, jest on niezmiernie dumny ze swoich korzeni i zamierza zawsze zawsze promować Polskość.

Urszula Brożek
Marszałek Copiague 2023

Urszula Brożek przyjechalą do Stanów Zjednoczonych w roku 1998 po ukończeniu studiów z zakresu rehabilitacji ruchowej. W krótkim czasie po przyjeździe nostryfikowała swój dyplom i rozpoczęła pracę jako mgr rehabilitacji ruchowej w stanie Nowy Jork.

Od 2001 r. pracuje dla Departamentu Edukacji w stanie Nowy Jork jako rehabilitant dzieci niepełnosprawnych. W roku 2012 otworzyła ona również swój gabinet rehabilitacyjny, początkowo w mieście Massapequa a cztery lata temu w centrum polskości, w Copiaque.

Urszula Brożek zawód swój uważa za wielką pasje, bardziej powołanie niż prace. W roku 2020 została nagrodzona przez Departament Edukacji tytułem najlepszego terapeuty roku za pomoc innym rehabilitantom w trudnym okresie wdrażania terapii internetowej, oraz prace z rodzicami dzieci specjalnej troski w czasie zamknięcia szkół. Podczas trudnego okresu pandemicznego nie przerwała ona pracy ani na jeden dzień.

W swoim gabinecie przyjmuje pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu często pracując pro bono dla osób nie posiadających ubezpieczeń i mających poważne problemy zdrowotne lub finansowe.

Urszula Brożek od wielu lat pracuje społecznie na rzecz Polonii oraz potrzebujących na świecie. Od roku 2020 pełni ona funkcję prezesa Polonia of Long Island, Inc.

W 2019 r. zorganizowała ona ogromną pomoc dla dzieci w sierocińcu w Afryce. Od wielu lat pomoga dzieciom i potrzebującym w Polsce, Ukrainie, Belize, a od niedawna w Egipcie.

Wiktoria
Mała Miss Publiczności
Copiague 2023


Wiktoria ma 9 lat. Jest bardzo kreatywna i lubi tworzyć różne rękodzieła np. biżuterię. Jest też bardzo aktywną dziewczynką więc uczestniczy w zajęciach pływania, tańca, oraz gimnastyki. Ma dwa koty, Tiger i Daisy, z którymi kocha się bawić. Uwielbia też spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Bardzo dobrze się uczy i jej ulubiony przedmiot w szkole to matematyka. Victorii wymarzoną pracą w przyszłości jest posiadanie biznesu, gdzie może być swoją własną szefową.

 
NASI SPONSORZY

UNIA
SYKORA
IREK