s2 - small
19.05.24
Stypendia 2024 przyznane!
Tradycyjnie, jak co roku, Polonia of Long Island, Inc. z dumą wsparła polonijnych uczniów, przyznając im stypendia. więcej»

Prosimy o wsparcie naszej misji i działań

DONATE Wszystkie darowizny dla naszej organizacji można odpisać od podatku na podstawie IRS Code 501(c)(3)

Zapisz się na newsletter


Aktualności

HomeAktualności › Zaproszenie na Galę Koncertową w Hołdzie Wielkiemu Polakowi Ignacemu Paderewskiemu

Zaproszenie na Galę Koncertową w Hołdzie Wielkiemu Polakowi Ignacemu Paderewskiemu

10.04.2021

29 czerwca 2021 roku minęła 80 rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego, który 80 lat temu zmarł w nowojorskim hotelu Buckingham na Manhattanie (dzisiejszy The Quin Central Park by Hilton Club). Aby oddać hołd Wielkiemu Polakowi, artyście, mężowi stanu, który poświęcił życie i większość swojej fortuny dla dobra Polski, organizowana jest Gala koncertowa IGNACY PADEREWSKI TRIBUTE GALA, która odbędzie się 21 października 2021 w Town Hall (123 West 43rd Street, pomiędzy 6 Avenue i Broadway, Midtown Manhattan).

W koncercie udział wezmą znakomici artyści, laureaci wielu prestiżowych konkursów muzycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie (rosyjski pianista Alexsander Kobrin), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu i X Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Indianapolis (tajwańsko-amerykański skrzypek Richard Lin), laureat Kościuszko Foundation Chopin Piano Competition i Jacob Flier Competition (Takeshi Nagayasu z Japonii) oraz Magdalena Stern-Baczewska pianistka, profesor muzyki i Dyrektor Music Performance Program na Uniwersytecie Columbia. Laureatka nagrody Ministra Kultury RP za wybitne osiągnięcia w promowaniu kultury polskiej za granicą.

Kenneth Merrill amerykański pianista i dyrygent, wykładowca na wydziale wokalnym Juilliard School w NY. Współpracował z takimi artystami jak Gérard Souzay, Anna Moffo, John Aler, Anthony Dean Griffey, Charlotte Hellekant, Jennifer Aylmer, Randall Scarlata, Faith Esham, Ruth Golden, Jeanette Thompson i William Ferguson. Jako dyrygent operowy ostatnio poprowadził Don Giovanniego Mozarta z Nevada Opera i dyrygował Giulio Cesare Handla z Maryland Opera.

Kyoung Im Kim pianistka z Korei Południowej, laureatka licznych konkursów, koncertuje w Europie, USA i Azji. Jako gość specjalny wystąpi zdobywczyni Grammy Award MaryAnn McCormick mezzosopran, solistka Metropolitan Opera. Wystąpiła w większości renomowanych teatrów operowych na świecie. Na scenie Metropolitan Opera występowała przez dwadzieścia pięć sezonów, ma na swoim koncie ponad 140 spektakli między innymi w Walkirii, Don Carlo, Carmen, Traviacie, Czarodziejskim flecie, L'Enfant et Les Sortileges, Rigoletto oraz The Ghosts of Versailles Johna Corigliano. W sezonie 2015 wystąpiła w Metropolitan Opera w roli Giovanny w Ernani Verdiego pod dyrekcją Jamesa Levine'a z Placido Domingo w roli Carlo. W Stanach Zjednoczonych występowała z Lyric Opera of Chicago, Opera Theatre of St. Louis, Opera Santa Fe, Opera Colorado, Opera Ireland, Boston Lyric Opera.

W programie koncertu utwory kompozytorów polskich F. Chopina, I. Paderewskiego, H. Wieniawskiego oraz piękne, nastrojowe arie operowe. Gala upamiętni 80. rocznicę śmierci Wielkiego Polaka oraz uhonoruje osoby pochodzenia polskiego zasłużone w walce z pandemią Covid-19. Swoją obecność zapowiedziało wielu gości VIP. Bilety do nabycia na platformie biletowej www.TicketMaster.com, od 1 października sprzedaż również w Town Hall Box Office na Manhattanie i na www.thetownhall.org

21 października 2021
Town Hall
123 West 43rd Street
pomiędzy 6 Avenue i Broadway
Midtown Manhattan
NASI SPONSORZY

UNIA
SYKORA
IREK